Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výlet do Tisé a na Děčínský Sněžník

Výlet do Tisé a na Děčínský SněžníkDatum konání:
27.5.2015

Koncem května, 27. 5. 2015 jsme byli pozváni od Lesnické školy Šluknov v rámci projektu na prohlídku Tiských stěn. Žáci speciální třídy odjeli autobusem spolu se školami z Varnsdorfu, Rumburku, Šluknova a Velkého Šenova. U pokladny ve skalách je čekal ochránce přírody z Labských pískovců. Povídal o správném chování ve skalách, vyprávěl příběhy nezodpovědných turistů, popisoval rušný život živočichů této oblasti. Nejatraktivnější částí dne se stalo prozkoumávání výklenků, jeskyní, skalních okének. Na konci okruhu nás čekal ve výletní chatě teplý čaj, protože počasí nebylo úplně turistické.  Po kratším čekání na autobus děti vyrazily na rozhlednu Sněžník. Na vrcholu jsme se všichni zorientovali v krajině a nechyběla skupinová fotografie.

Moc děkuji lesníkům ze Šluknova, že se o nás opět pěkně postarali, jak finančně, tak lidsky.

Martina Kolářová

dsneznik10.jpg