Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výchovný koncert s profesionálním hudebníkem

Výchovný koncert s profesionálním hudebníkemDatum konání:
20.4.2018

V pátek 20. dubna měla více než stovka našich žáků vítané zpestření výuky. Do naší školy zavítal pan Pavel Hrabě, hudebník, absolvent plzeňské konzervatoře. Ve svém hodinovém programu seznámil žáky 1. a 2. stupně s několika zajímavými hudebními nástroji, se zákulisím koncertního vystupování, tvorby zvuků i hudebního nahrávání. Ve své nástrojové výbavě má mimo jiné svůj oblíbený tenorsaxofon, theremin, jediný bezdotykový nástroj, dále potom dechový syntezátor Akai Ewi 400 a Korg kaossilator, který má obrovskou databanku zvuků. Pro první stupeň měl program obohacený o lidové písně upravené do latiny, rock"n"rollu, swingu, které si z dětmi zazpíval.

Pro druhý stupeň byl program zaměřen na hudební nástroje, kterým se věnuje profesionálně. To jsou tenor a soprán saxofon a elektrický dechový nástroj Akai  -  EWI 4000 S. V tomto programu již hrál vlastní skladby. To už bylo samo o sobě velmi zajímavé. Pavel Hrabě ale také dokázal zaujmout svým neformálním vystupováním a kontaktem s posluchači. Vystoupení se určitě podařilo a obohatilo výuku hudební výchovy.   

aton_file_000000000003728_0516C9EC57E3C84B916548EB3512C179.jpg