Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Den dětí „Na dvou kolech“

Den dětí „Na dvou kolech“Letos měl Den dětí podtitul „Na dvou kolech“. Pod tímto si mohl každý představit něco jiného: kolo, brusle, motorku…. A tak pan ředitel zajistil u firmy zabývající se jízdami na koloběžkách po Českém Švýcarsku malé i velké koloběžky.

Jedno stanoviště bylo v Oranžovém hřišti. Zde soutěžily menší děti. Větší děti startovaly od školy a na dvou okruzích předvedly své dovednosti s koloběžkou. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Zajímavé ceny si odneslo 11 dětí. Následně se rozpoutal boj 9 žáků dle časů napříč kategoriemi.

Umístění:

  1. Vendelín Hloušek, 2. Dan Pajer a 3. Sebastián Demeter.

Koutky s tvořením připravila speciální třída pro děti, které měly zápolení již za sebou. Další stanoviště obléhali střelci toužící po papírových růžích. Hlavní zastavení se jmenovalo: Stanice technické kontroly. Zde si mohli malí cyklisté nechat prohlédnout své kolo od Policie ČR. Neprošel by skoro nikdo. Nejvíce pasažérů však bylo ve „školním autobusu“. Zemědělský stroj Vari-Terra se proměnil v autobus. V reji koloběžek velkou pozornost i krásné moderní motorky. Ty jsme všichni mohli jen obdivovat.

Vše proběhlo v poklidu a s humorem. (MK)

kolo-141.jpg