Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výtvarná soutěž Módní design

Výtvarná soutěž Módní designVyšší odborná škola a Střední škola Varnsdorf, p. o.  připravila pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol lákavou výtvarnou soutěž. Zadání znělo: navrhni látku geometrických vzorů a z té vytvoř netradiční oděv. Zpočátku se žáci nemohli odpoutat od zažitých stereotypů. Navrhovali jsme neustále dokola, pokreslili spoustu papírů, střídali různé techniky. Po dlouhém bádání jsme nakonec dospěli ke konečným vzorkům látek. Poté začalo další rozkreslování oděvů, což již bylo pro žáky zábavnější. Po poradě učitelek se do okrskového klání, kterého se účastnilo 17 mladých módních tvůrců, poslalo 5 prací z Chřibské. (MK)

A výsledky stáli za tu námahu.

2. místo – Michaela Kotianová

3. místo – Blanka Škopová

5. místo – Laura Kordová

6. místo – Jan Kožuškanič

10. místo – Vladimír Šedivý

fashion-07[1].jpg