Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výlet na ledopády

Výlet na ledopádyDatum konání:
16.2.2015

V pondělí 16. 2. 2015 jsme se v rámci přírodovědného kroužku rozjeli do Brtníků. Odtud jsme se vydali mravenčí stezkou k ledopádům. Cestou děti plnily úkol, kde měly přiřazovat stopy živočichů. Naši žáci splnili na 100%. Od slečny Dodo (slečna průvodkyně – Helena Doudová) jsme dozvěděli, proč se Brtníky jmenují Brtníky, o morovém sloupu, o Šternberku a hlavně o chování v národním parku. Doklouzali jsme se k ledopádům a tady jsme se museli všichni vyfotit. Kolem Pruského tábora jsme proklouzli k odbočce ke Sloupu (další ledopád), zde jsme již poněkolikáté posvačili a pak přiřadili jména stromů k obrázkům. Poté jsme svižným krokem pochodovali k autobusu pod Vlčí horu, který nás zavezl nejprve na vytoužený řízek s kaší v Aparthotelu v Krásné Lípě a pak i zpět do Chřibské.

Byli jsme rádi, že jsme ve zdraví dorazili do školy. Těšíme se na další výlet s naším hostitelem Lesnickou školou ze Šluknova. Příští cíl: Muzeum Česká Lípa. (MK)

IMG_1167.jpg