Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Soutěž „Za humny je národní park“

Soutěž „Za humny je národní park“Datum konání:
23.9.2016

Ekoden pro základní školy probíhal v rámci projektu „České Švýcarsko přátelské školám“, který podpořil SFŽP ČR a MŽP. Soutěže se mohly účastnit z každé základní školy čtyři tříčlenné týmy složené z dětí ze 4. a 5. tříd. Celkem tedy 12 dětí z každé školy. Soutěž se konala v pátek 23. 9. 2016 v areálu přírodní zahrady u Správy národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě.

Jednotlivé týmy na připravené stezce odpovídaly na otázky týkající se fauny, flory a míst v Národním parku České Švýcarsko. Jedním z úkolů byla i práce s mapou a orientace v ní.

Pro účastníky byl připravený i doprovodný program: botanické praktikum, badatelské aktivity s týmem ekopedagogů ze střediska SEVER Litoměřice, setkání s živým netopýrem, seznámení s životem ryb a další aktivity.

Na závěr ekodne proběhlo vyhlášení a ocenění soutěžících. Naše škola vyhrála bramborové čtvrté místo ve složení: Nusková, Kunc, Broučil. Děti byly zklamány, protože se opravdu na soutěž připravovaly velmi svědomitě. (MK)

161.jpg