Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Setkání s tradicí

Setkání s tradicíDatum konání:
17.6.2016

Ve dnech 17. - 19. června 2016 se ve Šluknovském výběžku již poosmé uskutečnil Mezinárodní folklorní festival Krásná Lípa. Tuto nejsevernější oslavu lidového umění a tradic pořádá od roku 2000 folklorní souborLUŽIČAN z Krásné Lípy spolu s městem Krásná Lípa.V letošním roce byla tato akce zařazena mezi 26 nejvýznamnějších akcí Ústeckého kraje tzv. „Rodinné stříbro Ústeckého kraje‘‘.

V pátek dopoledne zavítal v rámci festivalu lotyšský soubor Kneveliši k nám do školy. Ještě před vystoupením si děti zjišťovaly informace o Lotyšsku. Na začátek vystoupení si s panem ředitelem základní údaje zopakovaly. Taky zjistily, že znalost anglického jazyka se hodí i v Chřibské. Viděly své vrstevníky, jak prezentují svou zemi hudbou a tancem. Při poznávání jiné země zapojily i další smysly, třeba ty chuťové. Výborný lotyšský sýr, chleba, med vyzkoušeli snad všichni.(MK)

066e3407207b10bb26636cf0a6f11475.jpg