Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Projekt Tonda obal

Projekt Tonda obalProjekt Tonda obal, financovaný autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a. s., dorazil po čase i do naší školy. V pátek 23. 5. tak dostali žáci prvního i druhého stupně možnost zúčastnit se programu Tonda obal na cestách. Jedná se o projekt s ekologickým zaměřením na třídění odpadu. Lektor, který na prvním stupni naší školy strávil s prvňáčky, druháky, třeťáky, osmáky a deváťáky celé dopoledne, byl velmi mile překvapen, jak naše děti třídění odpadků ovládají, spousta věcí byla pro žáky známá. Lektora nadchla i skutečnost, že škola je vybavena koši na plast, bio, papír.

Přesto byl program pro naše žáky zajímavý, jednalo se o projekci na interaktivní tabuli obohacenou o praktické ukázky drobných předmětů, výrobků z recyklovaných materiálů, které si děti mohly podrobně prostudovat. Především je překvapily informace, co vše lze poté z recyklovaného materiálu dále vyrobit. Zaujaly je zejména plastové láhve a jejich další využití pro výrobu fleecových mikin, výplní spacáků, polštářů atd. Děti si přitom názorně uvědomily, že třídění odpadků, tak jak jsme na to nejen ve škole zvyklí, má skutečně pro naše životní prostředí nesmírný význam. (MK)

52665d40895e2Tonda-Obal.jpg