Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Postup v recitační soutěži

Postup v recitační soutěžiDatum konání:
15.3.2023

Recitace pokračuje

V polovině února se dveře sálu na Radnici otevřely našim žákům i veřejnosti při příležitosti školního kola 51. ročníku celostátní přehlídky dětských recitátorů.

Žáci, kteří se umístili na stupních vítězů, reprezentovali naši školu v České Kamenici, kde se 28. února konalo městské kolo. Chřibské děti se umístily ve všech kategoriích, v nichž soutěžily, a domů si přivezly čtyři ocenění – první místo Tobiáš Herink, druhé místo Anna Giňová, Miroslav Stoklasa a Lukáš Novák.

Tito žáci se, kromě nemocného Míry, vypravili 15. března do Děčína, aby se představili v okresním kole, jež bylo stejně jako předchozí kola otevřené všem, kteří chtěli přijít podpořit odvážné recitátory.

Atmosféra byla příjemná a uvolněná, ačkoliv přednášející čelili veliké konkurenci. Významnou chvilkou pro ně bylo společné posezení s porotou, hodnocení přednesu, možnost konzultace. To vše nám poskytlo cennou zpětnou vazbu.

Tobiáš Herink si z Děčína odvezl Čestné uznání za osobní vklad. Ale i ostatní naši žáci předvedli osobitý a kvalitní přednes. A to jak v České Kamenici, tak v Děčíně. Buďme na ně pyšní!

 

text: Mgr. Radka Stoklasová

foto: Mgr. Olga Nováková