Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Migrace není legrace

Migrace není legraceOPS České Švýcarsko vyhlásilo soutěž s názvem „Migrace není legrace.“ Určena byla žákům1.  a 2. stupně ZŠ, SŠ a víceletých gymnázií. Mohli se zapojit i jednotlivci či různé skupiny žáků. Zkusili jsme se zúčastnit jako skupina. Osmá třída se snažila výtvarně ztvárnit odpověď na některou z následujících otázek: Proč lidé opouštějí svou zemi, kde se narodili, pracovali a žili? Co je trápí a nutí odejít? Co opouštějí a zanechávají ve své domovské zemi? O čem sní, na co se těší a po čem touží v nové zemi? Co je tam čeká? S čím se potýkají, když začnou žít v cizí zemi? Tématu se věnovali z různých úhlů, což přenesli na papír. Vidění Karolíny Musilové, Sabiny Vajdjakové, Marušky Andrýsové, Matěje Procházky, Marcely Mykšíkové, Elišky Jechové, Petra Pačínka a celé třídy zasáhlo porotu. Ocenění byli 1. místem a bohatými odměnami.(MK)

PB200428.JPG