Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Informace ohledně zahájení školního roku - ZŠ

Informace ohledně zahájení školního roku - ZŠDatum konání:
1.9.2021
Vážení rodiče,
ve středu 1. září přivítáme Vaše děti ve škole. Stane se tak i přes to, že školu během prázdnin zastihla rozsáhlá havárie způsobená prasknutím vodovodní trubky v druhém poschodí. Ještě nyní se usilovně pracuje na tom, aby ve středu bylo vše, jak má být.
Jelikož nechci, aby si Vaše děti spojovaly začátek nového školního roku se šťouráním špejlí v nose, přivítáme je důstojně otevřením hlavních dveří školy v 8:00 hod. Ve škole pobudou jen krátký čas, nejdéle hodinu a při otevřených oknech. Respirátory jim prosím dejte s sebou do plastového sáčku. Pokud nemáte, zařídíme roušku.
Je však třeba vás informovat o tom, že naší povinností danou pokynem, je Vaše děti třikrát po sobě v září otestovat. Testovat celou školu budeme ve dnech 2., 6., a 9. září. Testy budou stejné, nebo velmi podobné těm, které jsme již používali.
O časech, ve kterých bude testování probíhat, Vás budou informovat třídní učitelé Vašich dětí, to kdybyste chtěli být přítomni.
Kdo se vracíte v těchto dnech ze zahraniční dovolené z oblastí tmavě červených a černých (vysvětleno níže) ten ať mě kontaktuje na telefonním čísle 720 331 216.
Které země jsou tmavě červené, nebo černé najdete na internetu (Stránky ministerstva zdravotnictví....mění se to překotně).
 
O prázdninách byla novelizována vyhláška č. 102/2005 Sb. O školním stravování a byly navýšeny finanční limity na nákup potravin. Z tohoto důvodu budeme zřejmě nuceni navýšit ceny stravného. O konkrétních částkách Vás budeme informovat neprodleně po projednání se starostou města. 
Mgr. Petr Hloušek, řed. školy.