Úvod > O škole > Aktuality > Informace ohledně zahájení školního roku - MŠ

Informace ohledně zahájení školního roku - MŠ

1.9.2021
Vážení rodiče,
zdravím vás srdečně na začátku nového školního roku. Začínáme 1. 9. v běžném režimu, tedy od 6:00 do 15:00 hod.

Změny a povinnosti, které nás čekají od nového školního roku.

1/ opatření covid
- kdo se vrací v těchto dnech ze zahraniční dovolené z oblastí tmavě červených a černých (vysvětleno níže) ten ať mě kontaktuje na telefonním čísle 720 331 216, dítě musí dodržet povinnou karanténu a nemůže nastoupit 1.9. do MŠ.
Které země jsou tmavě červené, nebo černé najdete na internetu (Stránky ministerstva zdravotnictví....mění se to překotně).
- testování se dětí v mateřských školách netýká - nebudeme testovat, nadále platí, že dítě s příznaky nemoci nepatří do školky.
- zůstává v platnosti, že ve společných prostorách - šatny, při předávání dětí musí mít rodič respirátor, děti ho nemusí mít ve školce nikde.

2/ zdražení stravného
O prázdninách byla novelizována vyhláška č. 102/2005 Sb. O školním stravování a byly navýšeny finanční limity na nákup potravin. Z tohoto důvodu jsme byli nuceni navýšit ceny stravného. O konkrétních částkách Vás budeme informovat neprodleně po projednání se starostou města.
Mgr. Petr Hloušek, řed. školy.