Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Exkurze do Škodovky

Exkurze do ŠkodovkyDatum konání:
6.11.2017

V pondělí 6. listopadu 2017 vyrazily 9. ročník a část 2. stupně autobusem na exkurzi do Škody v Mladé Boleslavi. Cesta s panem řidičem byla klidná a v pohodě jsme dorazili k muzeu Škodovky. Zde si nás převzala paní průvodkyně. Obdrželi jsme hlasové zařízení, abychom slyšeli i v hlučném prostředí. Nejdříve jsme šli do muzea, kde jsme byli seznámeni s historií a mohli si prohlédnout auta, která Škoda vyráběla dříve, i která vyrábí dnes. Pak jsme všichni dostali reflexní vesty. Poté jsme se přemístili do přímého výrobního provozu, kde jsme byli ohromeni rozlohou tohoto závodu. Je to takové „město ve městě“. Navštívili jsme lisovnu a svařovnu se svařovacími roboty. Bylo zajímavé vidět průběh „narození auta“. Žáci měli mimořádnou příležitost se seznámit s provozem jedné z nejmodernějších továren v České republice a vidět v praxi aplikaci těch nejmodernějších průmyslových technologií. (MK)

Skoda-Auto-2015-09.jpg