Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Exkurze do planetária a botanické zahrady v Teplicích

Exkurze do planetária a botanické zahrady v TeplicíchDatum konání:
10.1.2017

V úterý 10. ledna navštívili žáci sedmé třídy, planetárium v Teplicích. Hvězdárna a planetárium Teplice nabídla vhodné doplnění a rozšíření učiva žáků. Témata pořadů odpovídají látce probírané v hodinách prvouky, přírodovědy, přírodopisu, zeměpisu a fyziky. My jsme absolvovali téměř dvouhodinovou přednášku v tamějším astrosále, kde si žáci mohli oprášit své znalosti o vesmíru a sluneční soustavě, toulat se noční oblohou v doprovodu zkušeného průvodce a dozvědět se spoustu pro ně nových informací.

Přednáška obsahovala tato témata:

  • Sluneční soustava – pásmo seznamující žáky s tělesy sluneční soustavy, ale i se vzdáleným i blízkým hvězdným vesmírem
  • Pohyby Země – pásmo seznamující žáky nejen se základními pohyby naší planety, ale také s oběhem celé sluneční soustavy kolem jádra Galaxie, či s precesí zemské osy, součástí pořadu je také problematika času
  • Příroda Země – pásmo slučující pořady Sluneční soustava a Pohyby Země a doplňující je o vznik naší planety a jejím vývojem během různých geologických dob
  • Toulky sluneční soustavou – pásmo zaměřující se čistě na sluneční soustavu

Dalším bodem byla návštěva nedaleké botanické zahrady. Nejzajímavějším byl především tropický skleník, ve kterém jsme se ocitli všemi smysly v různých exotických areálech celého světa. Akvária, miniskleníky s orchidejemi, studený skleník, terária. Celá exkurze včetně počasí byla velmi zdařilá. (MK)

http://www.botanickateplice.cz/

http://www.hapteplice.cz/

20170110_111425.jpg