Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Do školy s úsměvem aneb příprava již v mateřině

Do školy s úsměvem aneb příprava již v mateřiněTřída MŠ s upraveným vzdělávacím programem využívá učebnu výtvarné výchovy, nacházející se v základní škole. Prostory učebny jsou vhodné          pro cvičení grafomotorických schopností dětí předškolního věku. Každé cvičení začíná uvolňovacími a protahovacími cviky. Poté děti pracují                u prostorné tabule, na kterou se dá kreslit křídou, mokrou houbou, mokrým štětcem, apod. Závěrem si zkouší nacvičený grafomotorický znak na papír. Vždy se snažíme motivovat životem kolem nás – např. kruhy - sněhové koule, ležatá osmička – bruslař, tečky – zrníčka pro ptáky, apod.                           (mn)