Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výprava za historií

Výprava za historiíDatum konání:
18.5.2016

Ve středu 18. 5. 2016 se žáci 8. a 9. ročníku a dva žáci 6. ročníku vypravili za poznáním historie Děčínského zámku. Než se nás ujala sympatická průvodkyně, upoutal žáky

na nádvoří zámku samec páva korunkatého, který se hned stal fotografovaným objektem. Prohlídka probíhala v poklidném tempu, žáci se dozvěděli o původním dřevěném hradišti z 10. století a dalších vývojových přestavbách.  Seznámili jsme se s každodenním životem hraběcího rodu Thun-Hohenstein, jenž měl zámek ve vlastnictví 304 let. Vyslechli jsme Děčínský valčík, který Fryderyk Chopin věnoval komtese Josefíně Thunové. Také jsme zjistili, kolik armád zámek devastovalo, než ho získalo město Děčín a pustilo se do postupné rekonstrukce. Po prohlídce jsme nabrali síly v zámecké zahradě a vydali jsme se na druhý břeh Labe na nádraží, odkud jsme spokojeně usazeni ve vlaku cestovali domů.

v13928_decin_zamek.jpg