Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Vynášení zimy

Vynášení zimyJiž tradičně se děti, paní učitelky a učitelé loučili se zimou.  Do průvodu, který byl vedený Mařenou (8. ročník vytvářel) se připojila i široká veřejnost, které rok od roku přibývá. U kašny na náměstí a u říčky Chřibská Kamenice jsme se krátkým programem, ve kterém nechyběly říkanky, písničky a hra na zobcové flétničky, lesní roh paní učitelky Vavrincové, foukací harmoniku pana asistenta Pallaga a akordeonu pana ředitele Hlouška, rozloučili s Moranou – symbolem zimy. A když jsme poslali Moranu po proudu říčky, za hory, za doly neuplavala... Slunce se na nás usmívalo z modré oblohy a když jsme se rozcházeli, bylo ve vzduchu cítit jaro… (MK)