Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výlet do České Lípy

Výlet do České LípyDatum konání:
26.2.2015

Ve čtvrtek 26. 2. 2015 jsme se třídou a naší paní učitelkou vyjeli na exkurzi do České Lípy.

Bylo to velmi zajímavé, autobus nás vyzvedl okolo 9. hodiny u školy s dětmi nějaké cizí školy, až po cestě jsme zjistili, že to je Lesnická škola ze Šluknova. Byla to nakonec legrace, kluci ze Šluknova celou cestu zpívali. Asi za hodinku jsme byli na místě, vešli jsme do velké, ještě nezrekonstruované budovy, kde se nás ujala milá paní, provedla nás všemi místnostmi, ukázala nám vitríny s ptáky, plazy, atd. Později nám rozdala pracovní listy. Ve dvojicích jsme je vyplnili a potom odevzdali a společně zkontrolovali. Za odměnu nás průvodkyně nechala sáhnout na hada „Adélu“. To jsme si tedy užili.       O chvilku později nás do patra vzal milý pán, který nás nahoře také provedl a nechal pracovat na pracovních listech. Když jsme všechno dodělali, již jsme spěchali na oběd, který jsme měli zadarmo. Krásná čistá restaurace, frankfurtská polévka a kuře s bramborem, završené kremrolí nás opravdu posilnily. Bylo to výborné. Čekala nás ještě přednáška o historii myslivosti.

Poté pro nás opět přijel autobus a vraceli jsme se domů. Bylo to velmi hezké.

                                                                                         Laura Nusková – 9. třída

http://www.muzeumcl.cz/

http://machuvkraj.cz/files/foto_muzeum_06.jpg