Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Říjen v mateřské škole

Říjen v mateřské školeNa začátku měsíce navštívil naši školku fotograf, fotografie již dorazily a dělají radost nejen dětem, ale i rodičům. V následujících říjnových dnech jsme zavítali do třídy Skřítků a radovali se z jejich dramatizace pohádky „ O veliké řepě „. Protože byl měsíc říjen velmi slunný, vybízel nás k procházkám, výšlapům, sportovním aktivitám… Vyrazili jsme tedy i na houby a naplnili celý koš. Děti rozlišovaly houby jedlé od těch nejedlých a některé houby se učily správně pojmenovat.  Nenechavé dětské ruce si také pohrály s jinými plody podzimu –  s kaštany a žaludy ve třídě - v budově školy, které pro ně připravili žáci 2. třídy s paní učitelkou Jíravovou. Stavěly z nich obrázky, hrály zajímavé hry, bavily se a mnohému se naučily. Děti se také vydaly na sběr kaštanů, které se již brzy dostanou do lesa ke zvěři. Pro děti byla též fascinující cesta po chodbách školy. Zaujala je stálá expozice vycpaných zvířat. Povídali jsme si o tom, kde zvířata žijí, čím se živí … Děti mateřské školy se v říjnu několikrát setkaly  s žáky školy základní. Koncem října mohly shlédnout například práci žáků 4. a 5. třídy a jejich paní učitelky Vavrincové - výrobu dušičkové výzdoby. Těsně před dny volna jsme vyrazili na kulturní představení do kina Panorama ve Varnsdorfu.

Koukáme, jak ten čas letí… a říjen je pryč! Těšíme se, čím nás překvapí měsíc listopad.

2015-10 Kaštany v ZŠ..[1].jpg2015-10- Kaštany v ZŠ.jpg