Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Patenty a vynálezy přírody

Patenty a vynálezy přírodyDatum konání:
26.4.2016

V úterý 26. 4. 2016 se žáci VII. ročníku a druhého stupně speciální třídy vydali na hodinu přírodopisu do ZOO Děčín. Program probíhal v celém areálu zoologické zahrady. Přivedl děti k zamyšlení nad výbavou a dispozicemi jednotlivých zvířat a také nad jejich schopnostmi. Žáci vyplňovali pracovních listy, odhalovali tajemství možného vzniku jednotlivých předmětů či nástrojů, které člověk běžně používá a k jejichž výrobě zřejmě našel předlohu v přírodě. Část programu byla zaměřena na třídění zvířat podle jednotlivých znaků. Děti se proto ve skupinkách rozběhly po zoo samy načerpat informace. Program trval 2 hodiny. (MK)

zoo-decin[1].jpg