Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Kritéria pro přijetí žáků k základnímu vzdělávání

Kritéria pro přijetí žáků k základnímu vzděláváníZákladní škola a mateřská škola

Tadeáše Haenkeho Chřibská

příspěvková organizace, okres  Děčín

 

407 44  Chřibská, Chřibská 280     Telefon 412/381295, 720331216         e–mail  zs.chribska@seznam.cz

IČ: 727 444 99

 

Kritéria pro přijetí žáků k základnímu vzdělávání

 Škola bez ohledu na níže uvedená kritéria musí ke vzdělávání přednostně přijmout žáky ze svého spádového obvodu. Na tyto žáky se kritéria přijímání vztahují až ve chvíli, kdy by počet spádových žáků převyšoval počet volných míst. Ve smyslu platných právních předpisů a metodických doporučení MŠMT vydává naše škola tato závazná kritéria pro přijetí žáků do běžných prvních tříd:

 1. Přednostně budou přijímáni žáci, kteří budou mít na naší škole k datu 1.9. kalendářního roku ve kterém se koná zápis sourozence. Na pořadí těchto žáků má vliv i počet sourozenců (žáci s větším počtem sourozenců mají přednost před žáky s menším počtem sourozenců)

 2. V případě rovnosti pořadí, rozhodne o přijetí žáků los. Losování proběhne za přítomnosti zástupce školské rady, zástupce zřizovatele a ředitele školy.

                                                           Mgr. Petr Hloušek