Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Fotbalový turnaj Mc Donald's Cup

Fotbalový turnaj Mc Donald's CupDatum konání:
17.5.2023

Zprávy z naší školy
Fotbalový turnaj Mc Donalds Cup
Po dlouhé zimní přípravě přišel dlouho očekávaný den (25. 4. 2023), kdy na fotbalovém hřišti ve Chřibské proběhlo okrskové kolo turnaje pro fotbalisty ze IV. a V. tříd. Z osmi mužstev, rozdělených do dvou skupin, postupovala vždy dvě nejlepší mužstva. Celkem tedy čtyři postupující. Kluci se velmi snažili a postup se podařil. Nechali jsme za sebou i silnější mužstva.
Menší fotbalisté (I. až III. třída) postoupili bez boje. Okrskové kolo se neuskutečnilo z důvodu malého počtu účastníků.
Přišel další měsíc a s ním okresní kolo fotbalového turnaje. Hřiště v Markvarticích bylo připraveno pro oba dva hrací dny. A tak mohli vyběhnout ke svým zápasům nejdříve ti mladší. S tímto turnajem neměl nikdo z nich žádné zkušenosti. Rozhodně se zde ale neztratili. Vstřelili devět branek a obsadili skvělé šesté místo na okrese. Na první turnajové vystoupení velmi dobrý výsledek! Po celý turnaj působili jako dobře sehraný kolektiv.
O den později vyběhli starší fotbalisté na stejný trávník v Markvarticích. Místy byl vidět opravdu kvalitní fotbal, plný krásných akcí, se spoustou hezkých branek. Našemu mužstvu nechyběla bojovnost. Se střelbou na branku to však bylo jako se šafránem. Jako by na ně dolehla odpovědnost za zkažený střelecký pokus. Výsledkem byl jeden vstřelený gól. Paradoxem bylo, že proti nejsilnějšímu soupeři. Brankář místy čaroval, ale to na dobrý výsledek nestačilo. Bylo z toho sedmé místo na okrese. Pro mnohé z nich to byl poslední turnaj v této kategorii. Za rok už budou pro Mc Donalds Cup „staří“.
Děkujeme městu Chřibská a pražské firmě GREEN FOR GARDEN za podporu ve formě finančního příspěvku na dopravu našich hráčů do Markvartic.

 

text: Mgr. Olga Nováková, Mgr. Radka Stoklasová
foto: Mgr. Olga Nováková