Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Den dětí ve škole

Den dětí ve školeDatum konání:
1.6.2023

Den dětí ve škole

1. června se každoročně slaví Mezinárodní den dětí. A tak i my jsme pro naše žáky připravili den plný zážitků a radosti. Protože nám počasí přálo, mohly se děti v areálu školní zahrady účastnit různorodých akcí, mezi něž patřily soutěže organizované speciální třídou, střelba ze vzduchovky, ovládání dronu, drátkování – šperky z kamínků, zaplétání barevných copánků. Žáci se rovněž mohli seznámit s hospodářskými zvířaty a domácími ptáky. Kuřata, kachňata i housata se nám vylíhla přímo ve školní líhni. Kdo je spíše na mazlíčky, mohl se podívat na ukázku „psích kusů“. Vyzkoušeli jsme také vlastní udírnu, na jejíž stavbě se podíleli žáci kroužku tradičních vesnických dovedností. Nechyběl ani stánek s občerstvením, kde děti díky sponzorům mohly doplňovat pitný režim malinovkou zdarma.
Den proběhl k naprosté spokojenosti žáků i pedagogů.
Děkujeme dětem za jejich bezpodmínečnou radost, dospělákům za organizaci a v neposlední řadě městu Chřibská a paní Klikové za finanční podporu.

text: Mgr. Radka Stoklasová
foto: Mgr. Robin Herink

Pár fotek naleznete pod článkem, všechny fotografie naleznete ve fotogalerii. :) 

Odkaz na fotogalerii: 
Fotogalerie DEN DĚTÍ