Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Článek o uskutečněné stávce dne 27. 11. 2023

Článek o uskutečněné stávce dne 27. 11. 2023Datum konání:
3.12.2023

Výstražná stávka škol 27. 11. 2023

ZŠ a MŠ Tadeáše Haenkeho byla jednou z mnoha škol, které dne 27. 11. 2023 podpořily výstražnou stávku škol, vyhlášenou Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství. Vedle školy byly mimo provoz i všechny její organizační složky.

Cílem stávky (viz. https://skolskeodbory.cz/vystrazna-jednodenni-stavka) je zabránit nekoncepčním zásahům do fungující vzdělávací soustavy, škrtům v rozpočtu školství na rok 2024, snížení platů nepedagogických pracovníků a ostatních pedagogů v roce 2024.

Další snižování výdajů ve školství by podle odborů jistě negativně ovlivnilo kvalitu vzdělávání např. poklesem počtu hodin věnovaných výuce, omezením možnosti školy dělit třídy na skupiny atd.

Děkujeme rodičům za pochopení a vstřícné přijetí našeho rozhodnutí.

Za ZŠ a MŠ Tadeáše Haenkeho
Mgr. Radka Stoklasová