Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Vánoční kytarový koncert

Vánoční kytarový koncertDatum konání:
11.12.2015

V pátek 11. prosince, tedy již v čase adventním, jsme se ponořili do melodií a textů vánočních koled v podání hudebního tělesa Guitar Arte Trio. Kytaristy, pány Kauferse  a Šoltyse naše děti poznávaly, protože nás navštívili již v rámci dětského dne. Novou tváří pro nás byla sopranistka paní Zdeňka Cmuntová. Tento sváteční čas nám koledy připomněli v mistrovském podání kytarové hry. Některé nejznámější jsme zpívali všichni pospolu. Dokonce se našli i dobrovolníci, kteří bubnovali, Verča Štěpánková hrála na rumbakoule a k tomu přidala i tanec. Rolničky rozezněli žáci ze čtvrté třídy. V závěru koncertu muzikanti zahráli pár kousků i ze svého obvyklého koncertního repertoáru, svižné španělské a latinskoamerické rytmy. A tak nás všechny příjemně hudbou zahřáli, že jsme na chvilku zapomněli na sychravý předvánoční čas za okny. (MK)

Photo0097.jpg