Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Pečení štrůdlů

Pečení štrůdlůDatum konání:
10.11.2015

Dne 10. listopadu jsme si přinesli do MŠ potřebné ingredience na pečení jablečného závinu. Vyrazili jsme spolu s budoucími školáky do kuchyňky           v budově základní školy. Prohlédli jsme si nové prostředí, seznámili se               s pravidly, jak se zde máme chovat a pustili se do práce. Nejprve jsme podle obrázkového návodu na pečení připravili vše potřebné, po té jsme si práci rozdělili. Jeden loupal jablka, jiný strouhal, další válel těsto a nebo kontroloval práci podle obrázků. Někdo rád štrůdl s rozinkami a někdo má rád jen ořechy. Upekli jsme štrůdly dva a byli spokojení všichni. Práce nám šla od ruky a           při činnosti jsme se dohodli, že příště zkusíme třeba palačinky nebo nějaké cukroví.      

Fotografie-0332.jpgstrudl-jablecny-zavin-12.jpg