Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Exkurze žáků 2. stupně do Litoměřic a Terezína

Exkurze žáků 2. stupně do Litoměřic a TerezínaDatum konání:
30.5.2023

Odkaz na fotogalerii: 
ODKAZ NA FOTOGALERII Z EXKURZE


Letos v květnu opět proběhla na naší škole vícedenní exkurze po zajímavých místech České republiky. Po úspěšné návštěvě jižní Moravy a Prahy jsme tentokrát vyrazili do Litoměřic a nedalekého Terezína. Hned po příjezdu jsme zamířili do Severočeské galerie výtvarného umění, kde jsme shlédli stálou expozici Gotika a aktuální výstavu fotografií Jana Pohribného – Spi-rituální krajina. Odpoledne jsme pak vyrazili pěšky naučnou stezkou podél řeky Ohře do pevnostního města Terezín. Zde byl jistě nejzajímavější Památník Terezín v tzv. Malé pevnosti. Poutavá prohlídka doplněná dobovým filmem promítaným v místním kině byla zaměřena na utrpení židovského obyvatelstva a politických vězňů v ghettu a Malé pevnosti za druhé světové války.

Díky výrazným zážitkům nás čekala lehce neklidná noc J v litoměřickém kempu Slavoj. Skvěle odpočatí jsme se druhého dne vydali na procházku historickým jádrem Litoměřic, kterou jsme zakončili výstupem na vyhlídkovou věž dómu sv. Štěpána. Po vskutku impozantní vyhlídce na město a krajinu Českého středohoří jsme se vlakem přepravili do blízkých Ploskovic a odpoledne věnovali návštěvě stejnojmenného císařského letního zámku. Tuto zajímavou a luxusní rezidenci z 18. století jistě znáte z mnoha pohádek.

Tím jsme náplň exkurze zcela vyčerpali a čekala nás již jen cesta domů.