Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Dechové nástroje

Dechové nástrojeMuzikant a hudební popularizátor Pavel Hrabě nám nabídl výjimečný hudební pořad, pod názvem - Hudební nástroje,  od akustických k elektrickým.

Připravil pro nás program o hudebních nástrojích, na které hraje (improvizuje) do připraveného doprovodu (latina, rock, swing, jazz - rock, funk). Jeho vystoupení je založené na spolupráci s dětmi, čehož využil i na druhém stupni. A tak se Vašek Sojka, Dominik Veselský a Věra Fiedlerová stali součástí vystoupení. Děti viděly, jak se na tyto nástroje hraje, slyšely o jejich historii, výrobě. Pro první stupeň byl program obohacený o lidové písně upravené do latiny, rock´n´rollu nebo swingu. Pro druhý stupeň si připravil pásmo již více zaměřené na hudební nástroje.

Přivezl tyto nástroje :

akustický - Soprán saxofon  

 akustický - Tenor saxofon 

elektrický - Akai EWI, dotykový nástroj + sampler Roland Fantom RX

(MK)