Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská,příspěvková organizace
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Beseda s Policií ČR

Beseda s Policií ČRDatum konání:
10.3.2016

Ve čtvrtek 10. března se v kytlické mateřské škole uskutečnila beseda s Policií ČR. V rámci měsíčního tématu „Máme zelenou“, kdy si s dětmi povídáme nejen o bezpečnosti na silnici, nás navštívili policisté z obvodního oddělení v České Kamenici. Ukázali dětem, jak vypadá správný policista a co s sebou nosí. Velmi krásně si zástupci zákona s dětmi povídali o tom, jak se v provozu správně a bezpečně pohybovat. Také upozornili na možná rizika styku s cizí osobou. Největším zážitkem pro děti však byla možnost posadit se do opravdového policejního vozidla se zapnutým majákem a sirénou. Na závěr od policistů děti obdržely malou pozornost - omalovánky s policejní tématikou, samolepky značek a edukační DVD. Pro většinu dětí bylo takovéto setkání první zkušeností. Podle toho, jak o návštěvě policie opakovaně hovoří, to byl silný zážitek.  

beseda PCR 9[1].jpg