Úvod > O škole > Aktuality > Jak válčili husité

Jak válčili husité

V tomto školním roce jsme opět, po předchozích dobrých zkušenostech, objednali pro naše žáky představení agentury Pernštejni. Děti tak shlédly představení Jak válčili husité. Starší žáci nejprve aktivně pomohli připravit náležitou historickou kulisu a sestavit vůz, který byl součástí tzv. vozové hradby. Členové skupiny historického šermu potom předvedli způsob boje v době husitství. V závěru si žáci mohli zkusit obranu vozu, potěžkat zbraně i vyzkoušet zbroj a přilby. Představení bylo velice poučné, přiblížilo žákům slavné období našich dějin. Ohlas na vystoupení Pernštejnů byl mezi dětmi i tentokrát veliký. (MK)