Úvod > O škole > Aktuality > Houbaření

Houbaření

Předposlední zářijový den se žáci celé školy vydali na houby a další přírodniny do okolních lesů.  Na oblíbenou vycházku spojenou s praktickým určováním jednotlivých druhů hub jsme čekali celé září. Představili jsme si houby jedlé i nejedlé, houby prospěšné pro naše zdraví i ty houby, které jsou zákonem chráněné.  Připomněli jsme si říší hub, rozlišovali na houby lupenité a rourkaté, poznávali běžné houby pomocí maket i hub skutečných, listovali v atlasu hub, sbírali houby, pozorovali houby. Zbývající místo v košících jsme nakonec zaplnili šiškami, mechy, jeřabinami a dalšími přírodninami, se kterými budeme ještě dále pracovat.(MK)

P9290138.jpg